Stackpole Electronics Inc RC12JT3M60 Bulk sales (1 piece or more)
4.5 712 ratings
RC12JT3M60 main image
Model Number
RC12JT3M60
Datasheet
RC12JT3M60 PDF
Description
RES 3.6M OHM 5% 1/2W AXIAL
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Email: sales@lzchips.com
Resistance
3.6 MOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.142" Dia x 0.374" L (3.60mm x 9.50mm)