Stackpole Electronics Inc RC12JT3M30 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 669 ratings
RC12JT3M30 main image
Model Number
RC12JT3M30
Datasheet
RC12JT3M30 PDF
Description
RES 3.3M OHM 5% 1/2W AXIAL
In Stock : 3924
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Packaging
Cut Tape
Resistance
3.3 MOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.142" Dia x 0.374" L (3.60mm x 9.50mm)