Stackpole Electronics Inc RC12JB510K Bulk sales (1 piece or more)
4.6 704 ratings
RC12JB510K main image
Model Number
RC12JB510K
Datasheet
RC12JB510K PDF
Description
RES 510K OHM 5% 1/2W AXIAL
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Email: sales@lzchips.com
Resistance
510 kOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.142" Dia x 0.374" L (3.60mm x 9.50mm)