Stackpole Electronics Inc RAVF164DFT750R (5000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.6 685 ratings
RAVF164DFT750R main image
Model Number
RAVF164DFT750R
Datasheet
RAVF164DFT750R PDF
Description
RES ARRAY 4 RES 750 OHM 1206
Resistance (Ohms)
750
Tolerance
±1%
Power Per Element
100mW
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)