Stackpole Electronics Inc RAVF104DFT62R0 (10000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 683 ratings
RAVF104DFT62R0 main image
Model Number
RAVF104DFT62R0
Datasheet
RAVF104DFT62R0 PDF
Description
RES ARRAY 4 RES 62 OHM 0804
Resistance (Ohms)
62
Tolerance
±1%
Power Per Element
62.5mW
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
0804, Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package
Size / Dimension
0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)