Stackpole Electronics Inc RAVF104DFT150R (10000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 755 ratings
RAVF104DFT150R main image
Model Number
RAVF104DFT150R
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Datasheet
RAVF104DFT150R PDF
Description
RES ARRAY 4 RES 150 OHM 0804
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Series
RAVF
Packaging
Tape & Reel
Product Status
Active
Circuit Type
Isolated
Resistance (Ohms)
150
Tolerance
±1%
Number of Resistors
4
Resistor Matching Ratio
Resistor-Ratio-Drift
Number of Pins
8
Power Per Element
62.5mW
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Applications
Automotive AEC-Q200
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
0804, Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package
Size / Dimension
0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)