Stackpole Electronics Inc RACF164DFT100R Bulk sales (1 piece or more)
5.0 675 ratings
RACF164DFT100R main image
Model Number
RACF164DFT100R
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Datasheet
RACF164DFT100R PDF
Description
RES ARRAY 4 RES 100 OHM 1206
Out of Stock
Products may be out of stock or no longer in production,Please contact our sales for details.
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Series
RACF
Packaging
Bulk
Product Status
Obsolete
Circuit Type
Isolated
Resistance (Ohms)
100
Tolerance
±1%
Number of Resistors
4
Resistor Matching Ratio
Resistor-Ratio-Drift
Number of Pins
8
Power Per Element
62.5mW
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Applications
Automotive AEC-Q200
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
1206 (3216 Metric), Concave, Long Side Terminals
Supplier Device Package
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
0.030" (0.75mm)