Stackpole Electronics Inc PV230K3225T Bulk sales (1 piece or more)
4.8 623 ratings
PV230K3225T main image
Model Number
PV230K3225T
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Datasheet
PV230K3225T PDF
Description
MLV, 230V (Vrms), 10%, 3225, 400
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Series
PV
Packaging
Bulk
Product Status
Active
Maximum AC Volts
230 V
Maximum DC Volts
300 V
Varistor Voltage (Min)
324 V
Varistor Voltage (Typ)
360 V
Varistor Voltage (Max)
396 V
Current - Surge
400 A
Energy
10J
Number of Circuits
1
Capacitance @ Frequency
95 pF @ 1 kHz
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)