Stackpole Electronics Inc PCF14JT47R0 (5000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.8 686 ratings
PCF14JT47R0 main image
Model Number
PCF14JT47R0
Datasheet
PCF14JT47R0 PDF
Description
RES 47 OHM 5% 1/4W PANASERT
Packaging
Tape & Reel
Resistance
47 Ohms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
0/ -400ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.091" Dia x 0.236" L (2.30mm x 6.00mm)