Stackpole Electronics Inc PCF14JT470K In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 736 ratings
PCF14JT470K main image
Model Number
PCF14JT470K
Datasheet
PCF14JT470K PDF
Description
RES 470K OHM 5% 1/4W PANASERT
In Stock : 3891
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Packaging
Cut Tape
Resistance
470 kOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
0/ -850ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.091" Dia x 0.236" L (2.30mm x 6.00mm)