Stackpole Electronics Inc PCF14JT16M0 (5000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.7 868 ratings
PCF14JT16M0 main image
Model Number
PCF14JT16M0
Datasheet
PCF14JT16M0 PDF
Description
RES 16M OHM 5% 1/4W PANASERT
Packaging
Tape & Reel
Resistance
16 MOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
0/ -1500ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.091" Dia x 0.236" L (2.30mm x 6.00mm)