Stackpole Electronics Inc PCF14JT160K (5000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 801 ratings
PCF14JT160K main image
Model Number
PCF14JT160K
Datasheet
PCF14JT160K PDF
Description
RES 160K OHM 5% 1/4W PANASERT
Packaging
Tape & Reel
Resistance
160 kOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
0/ -850ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.091" Dia x 0.236" L (2.30mm x 6.00mm)