Stackpole Electronics Inc PCF14JA10R0 (2000 per Tape & Box Full Tape & Box)
4.9 719 ratings
PCF14JA10R0 main image
Model Number
PCF14JA10R0
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Datasheet
PCF14JA10R0 PDF
Description
RES 10 OHM 5% 1/4W PANASERT
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Series
CF
Packaging
Tape & Box
Product Status
Active
Resistance
10 Ohms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Composition
Carbon Film
Features
Flame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient
0/ -400ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
Axial, Radial Bend
Supplier Device Package
Panasert
Size / Dimension
0.091" Dia x 0.236" L (2.30mm x 6.00mm)