Stackpole Electronics Inc MWW3JB82R0 Bulk sales (1 piece or more)
4.8 707 ratings
MWW3JB82R0 main image
Model Number
MWW3JB82R0
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Datasheet
MWW3JB82R0 PDF
Description
RES 82 OHM 5% 3W AXIAL
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Series
MWW
Packaging
Bulk
Product Status
Active
Resistance
82 Ohms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
3W
Composition
Wirewound
Features
Moisture Resistant
Temperature Coefficient
±20ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 350°C
Package / Case
Axial
Supplier Device Package
Axial
Size / Dimension
0.205" Dia x 0.560" L (5.21mm x 14.22mm)