Stackpole Electronics Inc MWW10JB100R Bulk sales (1 piece or more)
4.9 837 ratings
MWW10JB100R main image
Model Number
MWW10JB100R
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Datasheet
MWW10JB100R PDF
Description
RES 100 OHM 5% 10W AXIAL
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Series
MWW
Packaging
Bulk
Product Status
Active
Resistance
100 Ohms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
10W
Composition
Wirewound
Features
Moisture Resistant
Temperature Coefficient
±20ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 350°C
Package / Case
Axial
Supplier Device Package
Axial
Size / Dimension
0.480" Dia x 1.965" L (12.19mm x 49.91mm)