Stackpole Electronics Inc MVM5JB100R (1500 per Tray Full Tray)
4.9 830 ratings
MVM5JB100R main image
Model Number
MVM5JB100R
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Datasheet
MVM5JB100R PDF
Description
RES 100 OHM 5% 5W RADIAL
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Series
MVM
Packaging
Tray
Product Status
Active
Resistance
100 Ohms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
5W
Composition
Metal Oxide Film
Features
Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
Radial
Supplier Device Package
Size / Dimension
0.512" L x 0.374" W (13.00mm x 9.50mm)
Height - Seated (Max)
1.024" (26.00mm)