Stackpole Electronics Inc MLFM25FTC430R (3000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 647 ratings
MLFM25FTC430R main image
Model Number
MLFM25FTC430R
Datasheet
MLFM25FTC430R PDF
Description
RES 430 OHM 1% 0.4W MELF 0204
Resistance
430 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.4W
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm)