Stackpole Electronics Inc MLFM25FTC1R60 (3000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.8 740 ratings
MLFM25FTC1R60 main image
Model Number
MLFM25FTC1R60
Datasheet
MLFM25FTC1R60 PDF
Description
RES 1.6 OHM 1% 0.4W MELF 0204
Resistance
1.6 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.4W
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm)