Stackpole Electronics Inc MLFM25FTC15R0 (3000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.7 722 ratings
MLFM25FTC15R0 main image
Model Number
MLFM25FTC15R0
Datasheet
MLFM25FTC15R0 PDF
Description
RES 15 OHM 1% 0.4W MELF 0204
Resistance
15 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.4W
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm)