Stackpole Electronics Inc MLFM25FTC15K0 (3000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.7 629 ratings
MLFM25FTC15K0 main image
Model Number
MLFM25FTC15K0
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Datasheet
MLFM25FTC15K0 PDF
Description
RES 15K OHM 1% 0.4W MELF 0204
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Series
MLFM
Packaging
Tape & Reel
Product Status
Active
Resistance
15 kOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.4W
Composition
Thin Film
Features
Pulse Withstanding
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
MELF, 0204
Supplier Device Package
0204
Ratings
Size / Dimension
0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm)