Stackpole Electronics Inc MLFM1JTD910R (2000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.7 681 ratings
MLFM1JTD910R main image
Model Number
MLFM1JTD910R
Datasheet
MLFM1JTD910R PDF
Description
RES 910 OHM 5% 1W MELF 0207
Resistance
910 Ohms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
1W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
MELF, 0207
Supplier Device Package
0207
Ratings
Size / Dimension
0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)