Stackpole Electronics Inc MLFM1FTC78K7 (2000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 731 ratings
MLFM1FTC78K7 main image
Model Number
MLFM1FTC78K7
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Datasheet
MLFM1FTC78K7 PDF
Description
RES 78.7K OHM 1% 1W MELF 0207
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Series
MLFM
Packaging
Tape & Reel
Product Status
Active
Resistance
78.7 kOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
1W
Composition
Thin Film
Features
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
MELF, 0207
Supplier Device Package
0207
Size / Dimension
0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)