Stackpole Electronics Inc MLFM15FTC430R (3000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 836 ratings
MLFM15FTC430R main image
Model Number
MLFM15FTC430R
Datasheet
MLFM15FTC430R PDF
Description
RES 430 OHM 1% 1/5W MELF 0102
Resistance
430 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.2W, 1/5W
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
MELF, 0102
Supplier Device Package
0102
Ratings
Size / Dimension
0.043" Dia x 0.087" L (1.10mm x 2.20mm)