Stackpole Electronics Inc MLFM15FTC390R (3000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.8 704 ratings
MLFM15FTC390R main image
Model Number
MLFM15FTC390R
Datasheet
MLFM15FTC390R PDF
Description
RES 390 OHM 1% 1/5W MELF 0102
Resistance
390 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.2W, 1/5W
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
MELF, 0102
Supplier Device Package
0102
Ratings
Size / Dimension
0.043" Dia x 0.087" L (1.10mm x 2.20mm)