Stackpole Electronics Inc MLFM15FTC200K (3000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 837 ratings
MLFM15FTC200K main image
Model Number
MLFM15FTC200K
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Datasheet
MLFM15FTC200K PDF
Description
RES 200K OHM 1% 1/5W MELF 0102
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Series
MLFM
Packaging
Tape & Reel
Product Status
Active
Resistance
200 kOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.2W, 1/5W
Composition
Thin Film
Features
Pulse Withstanding
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
MELF, 0102
Supplier Device Package
0102
Ratings
Size / Dimension
0.043" Dia x 0.087" L (1.10mm x 2.20mm)