Stackpole Electronics Inc MLFA25JTD8K20 (3000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 733 ratings
MLFA25JTD8K20 main image
Model Number
MLFA25JTD8K20
Datasheet
MLFA25JTD8K20 PDF
Description
RES 8.2K OHM 5% 0.4W MELF 0204
Resistance
8.2 kOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
0.4W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm)