Stackpole Electronics Inc MLFA25JTD2K40 (3000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 689 ratings
MLFA25JTD2K40 main image
Model Number
MLFA25JTD2K40
Datasheet
MLFA25JTD2K40 PDF
Description
RES 2.4K OHM 5% 0.4W MELF 0204
Resistance
2.4 kOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
0.4W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm)