Stackpole Electronics Inc MLFA25JTD110K (3000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 660 ratings
MLFA25JTD110K main image
Model Number
MLFA25JTD110K
Datasheet
MLFA25JTD110K PDF
Description
RES 110K OHM 5% 0.4W MELF 0204
Resistance
110 kOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
0.4W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm)