Stackpole Electronics Inc MLFA25FTC6K80 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 612 ratings
MLFA25FTC6K80 main image
Model Number
MLFA25FTC6K80
Datasheet
MLFA25FTC6K80 PDF
Description
RES 6.8K OHM 1% 2/5W MELF 0204
In Stock : 2140
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Packaging
Cut Tape
Resistance
6.8 kOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.4W, 2/5W
Composition
Metal Film
Features
Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm)