Stackpole Electronics Inc MLFA25FTC62R0 (3000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 841 ratings
MLFA25FTC62R0 main image
Model Number
MLFA25FTC62R0
Datasheet
MLFA25FTC62R0 PDF
Description
RES 62 OHM 1% 0.4W MELF 0204
Packaging
Tape & Reel
Resistance
62 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.4W
Composition
Thin Film
Features
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm)