Stackpole Electronics Inc MLFA25FTC510R In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 676 ratings
MLFA25FTC510R main image
Model Number
MLFA25FTC510R
Datasheet
MLFA25FTC510R PDF
Description
RES 510 OHM 1% 2/5W MELF 0204
In Stock : 12948
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Series
MLFA
Packaging
Cut Tape
Resistance
510 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.4W, 2/5W
Composition
Metal Film
Features
Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
MELF, 0204
Supplier Device Package
0204
Ratings
AEC-Q200
Size / Dimension
0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm)