Stackpole Electronics Inc MLFA25FTC43R0 (3000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.8 666 ratings
MLFA25FTC43R0 main image
Model Number
MLFA25FTC43R0
Datasheet
MLFA25FTC43R0 PDF
Description
RES 43 OHM 1% 0.4W MELF 0204
Packaging
Tape & Reel
Resistance
43 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.4W
Composition
Thin Film
Features
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm)