Stackpole Electronics Inc MLFA25FTC270R Bulk sales (1 piece or more)
4.6 718 ratings
MLFA25FTC270R main image
Model Number
MLFA25FTC270R
Datasheet
MLFA25FTC270R PDF
Description
RES 270 OHM 1% 2/5W MELF 0204
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Series
MLFA
Packaging
Cut Tape
Resistance
270 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.4W, 2/5W
Composition
Metal Film
Features
Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
MELF, 0204
Supplier Device Package
0204
Ratings
AEC-Q200
Size / Dimension
0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm)