Stackpole Electronics Inc MLFA25FTC20R0 (3000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.8 795 ratings
MLFA25FTC20R0 main image
Model Number
MLFA25FTC20R0
Datasheet
MLFA25FTC20R0 PDF
Description
RES 20 OHM 1% 2/5W MELF 0204
Resistance
20 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.4W, 2/5W
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm)