Stackpole Electronics Inc MLFA25FTC1R50 Bulk sales (1 piece or more)
4.8 852 ratings
MLFA25FTC1R50 main image
Model Number
MLFA25FTC1R50
Datasheet
MLFA25FTC1R50 PDF
Description
RES 1.5 OHM 1% 2/5W MELF 0204
Packaging
Cut Tape
Resistance
1.5 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.4W, 2/5W
Composition
Metal Film
Features
Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm)