Stackpole Electronics Inc MLFA25FTC1R20 (3000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.7 684 ratings
MLFA25FTC1R20 main image
Model Number
MLFA25FTC1R20
Datasheet
MLFA25FTC1R20 PDF
Description
RES 1.2 OHM 1% 0.4W MELF 0204
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Packaging
Tape & Reel
Resistance
1.2 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.4W
Composition
Thin Film
Features
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm)