Stackpole Electronics Inc MLFA25FTC1K80 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.7 753 ratings
MLFA25FTC1K80 main image
Model Number
MLFA25FTC1K80
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Datasheet
MLFA25FTC1K80 PDF
Description
RES 1.8K OHM 1% 2/5W MELF 0204
In Stock : 18796
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Series
MLFA
Packaging
Cut Tape
Product Status
Active
Resistance
1.8 kOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.4W, 2/5W
Composition
Metal Film
Features
Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
MELF, 0204
Supplier Device Package
0204
Ratings
AEC-Q200
Size / Dimension
0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm)