Stackpole Electronics Inc MLFA25FTC13R0 (3000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 852 ratings
MLFA25FTC13R0 main image
Model Number
MLFA25FTC13R0
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Datasheet
MLFA25FTC13R0 PDF
Description
RES 13 OHM 1% 0.4W MELF 0204
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Series
MLFA
Packaging
Tape & Reel
Product Status
Active
Resistance
13 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.4W
Composition
Thin Film
Features
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
MELF, 0204
Supplier Device Package
0204
Ratings
AEC-Q200
Size / Dimension
0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm)