Stackpole Electronics Inc MLFA1JTD430K (2000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 612 ratings
MLFA1JTD430K main image
Model Number
MLFA1JTD430K
Datasheet
MLFA1JTD430K PDF
Description
RES 430K OHM 5% 1W MELF 0207
Resistance
430 kOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
1W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)