Stackpole Electronics Inc MLFA1JTD2K20 (2000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 674 ratings
MLFA1JTD2K20 main image
Model Number
MLFA1JTD2K20
Datasheet
MLFA1JTD2K20 PDF
Description
RES 2.2K OHM 5% 1W MELF 0207
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Packaging
Tape & Reel
Resistance
2.2 kOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
1W
Composition
Thin Film
Features
Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)