Stackpole Electronics Inc MLFA1FTC470K In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 694 ratings
MLFA1FTC470K main image
Model Number
MLFA1FTC470K
Datasheet
MLFA1FTC470K PDF
Description
RES 470K OHM 1% 1W MELF 0207
In Stock : 3362
Resistance
470 kOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
1W
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)