Stackpole Electronics Inc MLFA1FTC22K0 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 839 ratings
MLFA1FTC22K0 main image
Model Number
MLFA1FTC22K0
Datasheet
MLFA1FTC22K0 PDF
Description
RES 22K OHM 1% 1W MELF 0207
In Stock : 4698
Resistance
22 kOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
1W
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)