Stackpole Electronics Inc MLFA1FTC220R In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.6 878 ratings
MLFA1FTC220R main image
Model Number
MLFA1FTC220R
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Datasheet
MLFA1FTC220R PDF
Description
RES 220 OHM 1% 1W MELF 0207
In Stock : 1170
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Series
MLFA
Packaging
Cut Tape
Product Status
Active
Resistance
220 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
1W
Composition
Metal Film
Features
Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
MELF, 0207
Supplier Device Package
0207
Ratings
AEC-Q200
Size / Dimension
0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)