Stackpole Electronics Inc MLFA1FTC1K50 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.6 600 ratings
MLFA1FTC1K50 main image
Model Number
MLFA1FTC1K50
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Datasheet
MLFA1FTC1K50 PDF
Description
RES 1.5K OHM 1% 1W MELF 0207
In Stock : 1974
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Series
MLFA
Packaging
Cut Tape
Product Status
Active
Resistance
1.5 kOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
1W
Composition
Metal Film
Features
Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
MELF, 0207
Supplier Device Package
0207
Ratings
AEC-Q200
Size / Dimension
0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)