Stackpole Electronics Inc MLF14JTD430K (3000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.7 814 ratings
MLF14JTD430K main image
Model Number
MLF14JTD430K
Datasheet
MLF14JTD430K PDF
Description
RES 430K OHM 5% 1/4W MELF 0204
Resistance
430 kOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm)