Stackpole Electronics Inc MLF14FTE4M53 (3000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.8 825 ratings
MLF14FTE4M53 main image
Model Number
MLF14FTE4M53
Datasheet
MLF14FTE4M53 PDF
Description
RES 4.53M OHM 1% 1/4W MELF 0204
Resistance
4.53 MOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm)