Stackpole Electronics Inc MLF14FTD47R5 (3000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 789 ratings
MLF14FTD47R5 main image
Model Number
MLF14FTD47R5
Datasheet
MLF14FTD47R5 PDF
Description
RES 47.5 OHM 1% 1/4W MELF 0204
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Packaging
Tape & Reel
Resistance
47.5 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm)