Stackpole Electronics Inc MLF14FTC5R10 (3000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.5 668 ratings
MLF14FTC5R10 main image
Model Number
MLF14FTC5R10
Datasheet
MLF14FTC5R10 PDF
Description
RES 5.1 OHM 1% 1/4W MELF 0204
Resistance
5.1 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Features
Pulse Withstanding
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
0204
Ratings
Size / Dimension
0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm)