Stackpole Electronics Inc MLF14FTC1K20 (3000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.6 609 ratings
MLF14FTC1K20 main image
Model Number
MLF14FTC1K20
Datasheet
MLF14FTC1K20 PDF
Description
RES 1.2K OHM 1% 1/4W MELF 0204
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Packaging
Tape & Reel
Resistance
1.2 kOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm)