Stackpole Electronics Inc MLF14FTC10K0 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.8 713 ratings
MLF14FTC10K0 main image
Model Number
MLF14FTC10K0
Datasheet
MLF14FTC10K0 PDF
Description
RES 10K OHM 1% 1/4W MELF 0204
In Stock : 2043
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Packaging
Cut Tape
Resistance
10 kOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm)